STRONA GŁÓWNA
 - Informacje o gminie
 - Regulamin GCI
 - Informacje
 - GCI w Śląskim
 - Ważne adresy
 - Formularze dla bezrobotnych
 - Formularze pracodawcy
 - Oferty pracy - przydatne linki
 LOKALNY PUNKT INFORMACJI - aktualności gminne
 - Edukacja
 - Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji
 - Zespół Folklorystyczny
 - Ochotnicza Straż Pożarna
 - Polski Związek Wędkarski- Koło Kamienica Polska
 - Związek Kombatantów w Kamienicy Polskiej
 - Stowarzyszenia
 - Biblioteka Gminna
 - Straż Gminna
 - Gospodarstwa agroturystyczne
 - Parafie
 - Inne
 • LOKALNY PUNKT INFORMACJI - aktualności gminne


    MIKOŁAJ W GMINIE
  W dniu 4 grudnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamienicy Polskiej wraz z Wójtem Gminy Włodzimierzem Kleszczem po raz trzynasty zorganizowali imprezę "Mikołajkową" dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej gminy. Spotkanie to zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej dzięki pomocy finansowej otrzymanej od sponsorów z terenu naszej gminy: H.Z.Transport Poland - kolonia Klepaczka, Bar "Karol" - Zawada, Spółka Komunalna - Kamienica Polska, P.P.H.U. "Agatex" Romanów, HELMUTWEBER sp.zo.o.
  Na uroczystość tę przybyły dzieci wraz z rodzicami. Uroczystego otwarcia tej imprezy dokonał Pan Wójt Gminy. Następnie w miłą atmosferę "mikołajkową" wprowadziły nas dzieci Zespołu Szkół -Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, które swoim wystąpieniem wzbudziły duże zainteresowanie i zadowolenie wśród dzieci, ich rodziców i zaproszonych gości. Dzieciom zostały wręczone małe upominki, które zebrano w ramach zorganizowanej akcji: "PODARUJ CO MOŻESZ - WSPOMÓŻ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA", przeprowadzonej przez nauczycieli Zespołu Szkół p. Agnieszki Mosakowskiej i p. Niny Kazimierczak. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości były paczki, które wręczał Mikołaj. Paczki te otrzymało 80 dzieci.


  ANDRZEJKI W GOKSiR

  Do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej w andrzejkowy wieczór zawitały wróżki, księżniczki i czarodzieje. Tego wieczora bawiliśmy się z okazji Andrzejek. Wierzono, że ten magiczny czas mogą dziać się różne cuda i dziwy odsłaniające przed nami tajemnice przyszłości. Nawet krasnoludki wychodzą z ukrycia i pokazują się ludziom. Wróżbom i konkursom nie było końca. Najwięcej przyjemności jednak sprawiło lanie wosku i wizyta u wróżki.


  20 listopad Zespół Folklorystyczny "Kamienica" koncertował w Chorzowie gdzie udał się na zaproszenie Zespołu Folklorystycznego "Chorzów" działającego w Miejskim Domu Kultury "Batory", aby wziąć udział w "V JESIENNYCH SPOTKANIACH Z FOLKLOREM".


     "... Kto ojczyźnie swojej służy, sam sobie służy." Piotr Skarga

  10 listopada br. pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Kamienicy Polskiej jak co roku bohaterom poległym za wolność ojczyzny hołd złożyli: Kombatanci, Władze Gminy Kamienica Polska, Nauczyciele, Przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów, Przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy. Z tej okazji


  1 października Zespół Folklorystyczny wyjechał do Gyor na Węgry na zaproszenie Polonii z okazji organizowania "Święta Mniejszości Polskiej".